R-CX-1000-120
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
RG400 SMA(M) - SMA(M) 10'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
R-CX-1000-120 PDF
Type Description
Series:R-CX-1000
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type:RG-400
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:12.4 GHz
Color:Tan
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 165°C