R-CX-1001-12
Description
RG400 SMA(M) - SMAR/A(M) 1'
DataSheet
R-CX-1001-12 PDF
Type Description
Series:R-CX-1001
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:12.4 GHz
Color:Tan
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 165°C