73070-C-12
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA JACK-PLUG RG58C 12"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
73070-C-12 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-65°C ~ 165°C