FJ-05-R-99.99-2
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
1MM FLEX CABLE JUMPER
Catalog
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
DataSheet
FJ-05-R-99.99-2 PDF
Type Description
Series:FJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:FFC, FPC
Number of Conductors:5
Pitch:0.039" (1.00mm)
Length:99.9" (2537.5mm)
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)