DF36A50PP-UL42S050
Manufacturer
SINBON
VIGOR # :
Description
DF36A 50P DOUBLE-ENDED, 50MM
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
DF36A50PP-UL42S050 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:50
Number of Rows:1
Pitch - Connector:0.016" (0.40mm)
Pitch - Cable:0.016" (0.40mm)
Length:0.164' (50.00mm, 1.97")