TCSD-22-D-04.95-01-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-22-D-04.95-01-N-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:44
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.413' (125.73mm, 4.95")