TTL-232R-3V3
Manufacturer
Future Technology Devices International, Ltd.
VIGOR # :
Description
CABLE USB EMBD UART 3.3V .1"HDR
Catalog
Smart Cables
DataSheet
TTL-232R-3V3 PDF
Type Description
Series:USBmadeEZ-UART
Package:Box
Part Status:Active
Usage:USB to TTL Serial 3.3V
Convert From (Adapter End):USB-A (USB TYPE-A), Plug
Convert To (Adapter End):Rectangular Connector, Female Sockets, 6 pos, 0.1"