SC-3CAK010M
Manufacturer
Stewart Connector
VIGOR # :
Description
USB 3.0 TYPE C MALE TO TYPE A MA
Catalog
USB Cables
DataSheet
SC-3CAK010M PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Configuration:A Male to C Male
Length:3.28' (1.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:26 AWG, 32 AWG
Shielding:Shielded
Color:Black
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CBL USB A PLUG-MCR A PLUG 1M BLK
CABLE USB A-A MALE LATCH 2M
A-USB30AM-30AF-050
A-USB30AM-30AF-050
CABLE USB3.0 AF TO AM, 0.5M
SC-3CAK010M
SC-3CAK010M
PC367N1J000F
PC367N1J000F
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT
INSERTION TOOL MICRO TCA 170
85810
WR RAT COMB XL X-BEAM 10MM