BE1444M1M-DT
Manufacturer
General Cable
VIGOR # :
Description
144F 50MM LT OFNR I/O SNGL JKT
Catalog
Fiber Optic Cables
DataSheet
BE1444M1M-DT PDF
Type Description
Series:NEXTGEN®
Package:Spool
Part Status:Active
Style:Standard
Type:Multimode
Length:-
Core Diameter:50µm
Cladding Diameter:125µm
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.640" (16.26mm)