24UL1015STRVIO1000
Description
HOOKUP STRN 24AWG 600V VIO 1000'
DataSheet
24UL1015STRVIO1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:7/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.088" (2.24mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.030" (0.76mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C