16GPTSTRYEL500
Description
HOOK-UP STRND 16AWG 60V YLW 500'
DataSheet
16GPTSTRYEL500 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.103" (2.62mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:60V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C