22UL1007SLDGRA1000
Description
HOOKUP SOLID 22AWG 300V GRY 1000
DataSheet
22UL1007SLDGRA1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:Solid
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.058" (1.47mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C