16PTFESTRRED1000
Description
HOOKUP STRN 16AWG 600V RED 1000'
DataSheet
16PTFESTRRED1000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C