ALS80C682QM450
VIGOR # :
915440
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
DataSheet
ALS80C682QM450 PDF
Part Status:Active
Capacitance:6800 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):28mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:17 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:25.4 A @ 10 kHz
Impedance:19 mOhms
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Size / Dimension:3.543" Dia (90.00mm)
Height - Seated (Max):5.236" (133.00mm)