UPW1J680MPD1TA
VIGOR # :
915506
Description
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
DataSheet
UPW1J680MPD1TA PDF
Type Description
Series:UPW
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:263.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:405 mA @ 100 kHz
Impedance:342 mOhms
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)