VHT33M100
VIGOR # :
916948
Description
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
DataSheet
VHT33M100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)