EEE-FN0J681L
VIGOR # :
922166
Description
CAP ALUM 680UF 6.3V 20% SMD
DataSheet
EEE-FN0J681L PDF
Type Description
Series:FN, Halogen Free
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:600 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)