EEE-HP1V2R2R
VIGOR # :
922328
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD
DataSheet
EEE-HP1V2R2R PDF
Type Description
Series:HB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Polarization:Bi-Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:10 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:17 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)