VHT4.7M450
VIGOR # :
922689
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
DataSheet
VHT4.7M450 PDF
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)