B43231D9227M000
VIGOR # :
922962
Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
DataSheet
B43231D9227M000 PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.41 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.186 A @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)