UPW2A680MPD
VIGOR # :
923284
Description
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
DataSheet
UPW2A680MPD PDF
Type Description
Series:UPW
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:318.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:300 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)