UUG2G330MNQ1MS
VIGOR # :
923345
Description
CAP ALUM 33UF 20% 400V SMD
DataSheet
UUG2G330MNQ1MS PDF
Type Description
Series:UUG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:350 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):0.886" (22.50mm)
Surface Mount Land Size:0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)