VHT.22M50
VIGOR # :
923439
Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
VHT.22M50 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Impedance:-
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)