UCD1V331MNL1GS
VIGOR # :
924073
Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
DataSheet
UCD1V331MNL1GS PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:425 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:850 mA @ 100 kHz
Impedance:80 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)