LNR2D682MSE
VIGOR # :
938522
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW
DataSheet
LNR2D682MSE PDF
Part Status:Active
Capacitance:6800 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:7.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:8.76 A @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.866" (22.00mm)
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Height - Seated (Max):5.630" (143.00mm)