MAL211890014E3
VIGOR # :
965663
Description
CAP ALUM 33UF 20% 200V AXIAL
DataSheet
MAL211890014E3 PDF
Type Description
Series:118 AHT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):2.11Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:8000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:290 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:1.11 Ohms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)