B43505A5157M80
VIGOR # :
965679
Description
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
DataSheet
B43505A5157M80 PDF
Type Description
Series:B43505
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:150 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):910mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:1.07 Ohms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):1.858" (47.20mm)