EKY-350ETD681MJ30S
VIGOR # :
976100
Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
EKY-350ETD681MJ30S PDF
Type Description
Series:KY
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.146 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.91 A @ 100 kHz
Impedance:31 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.240" (31.50mm)