25MS722MEFCT55X7
VIGOR # :
976112
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
25MS722MEFCT55X7 PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:82.5 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)