B43252C5826M
VIGOR # :
977258
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
DataSheet
B43252C5826M PDF
Type Description
Series:B43252
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:82 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:540 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:837 mA @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)