UBW1J220MPD1TA
VIGOR # :
977259
Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
DataSheet
UBW1J220MPD1TA PDF
Type Description
Series:UBW
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature:-55°C ~ 135°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:65 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:130 mA @ 100 kHz
Impedance:2 Ohms
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)