30D227M035DC5A
VIGOR # :
977264
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V AXIAL
DataSheet
30D227M035DC5A PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)