UPS1J220MED1TD
VIGOR # :
977993
Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
DataSheet
UPS1J220MED1TD PDF
Type Description
Series:UPS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:30.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:180 mA @ 100 kHz
Impedance:980 mOhms
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)