THAS800M450AB1C
VIGOR # :
978008
Description
THINPACK CAP ALUM 80 450V
DataSheet
THAS800M450AB1C PDF
Type Description
Series:THAS
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:80 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):1.78Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:600 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.02 A @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.807" L x 1.000" W (45.90mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):0.366" (9.30mm)