EEE-HBE330UAR
VIGOR # :
978010
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
DataSheet
EEE-HBE330UAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:85 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)