MAL211916681E3
Description
CAP ALUM 680UF 25V AXIAL
DataSheet
MAL211916681E3 PDF
Type Description
Series:119 AHT-DIN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:-10%, +50%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:8000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:990 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:170 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)