B43564E2159M7
Description
CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW
DataSheet
B43564E2159M7 PDF
Part Status:Active
Capacitance:15000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):12mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:25.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:10 mOhms
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Size / Dimension:3.028" Dia (76.90mm)
Height - Seated (Max):5.677" (144.20mm)