20SEQP22M
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V T/H
DataSheet
20SEQP22M PDF
Type Description
Series:OS-CON™, SEQP
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):60mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:22.9 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:458 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)