ECASD41A476M025K00
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
POLYMER AL CAP 7343 47UF 10V 20%
Catalog
Aluminum - Polymer Capacitors
DataSheet
ECASD41A476M025K00 PDF
Type Description
Series:ECAS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):25mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.8 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)