SFS37S40-15K475E-F
Description
40UF 15UF MOTORRUN QC TERM 370V
DataSheet
SFS37S40-15K475E-F PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:15µF, 40µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:370 V
Package / Case:Radial, Can
Size / Dimension:2.120" Dia (53.85mm)
Height - Seated (Max):4.870" (123.70mm)