GMC21X7R684K10NT
Description
CAP0805 X7R .68UF 10% 10V
DataSheet
GMC21X7R684K10NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)