GQM1555C2D3R6WB01D
Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402
DataSheet
GQM1555C2D3R6WB01D PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.6 pF
Tolerance:±0.05pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)