GMC21CG821J25NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
Description
CAP0805 COG 820PF 5% 25V
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GMC21CG821J25NT PDF
Type Description
Series:GMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)