06034D226MAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
06034D226MAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)