1210Y1K50271GCT
Description
CAP CER 270PF 1.5KV C0G/NP0 1210
DataSheet
1210Y1K50271GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)