
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive, ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of C1206X472JAREC7210 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3300PF 16V X7R 1210
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
CAP CER 0.016UF 100V C0G AXIAL
CAP CER 3000PF 50V U2J 0603
CAP CER 1206 4.7NF 250V X7R 5%
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 2SMD