
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of FK18X7R1E105K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1812
CAP CER 2200PF 2KV Y5R RADIAL
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1812
CAP CER 1UF 25V X7R RADIAL
CAP CER 390PF 630V X7R 2220
LED RED DIFFUSED AXIAL T/H
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD