
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR31 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 |
Current price of CDR31BX103AKUS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 1812
CAP CER 2PF 100V NP0 0805
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766
ID40 SXGA 16 65 R X AUM
MIDDLE