RCE5C2A5R0C0DBH03A
Description
CAP CER 5PF 100V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
RCE5C2A5R0C0DBH03A PDF
Part Status:Active
Capacitance:5 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)