MA1812CG471J500
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA1812CG471J500 PDF
Type Description
Series:MA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)